Congratulations to the 2020 Water Conservation Week Poster Contest Winners and Honorable Mentions!

Kindergarten

  • Asher Ben
    Asher Ben

    First Place - Gr. K -- Makalapa Elementary -- Mrs. Dawn Lee

  • Maddix Curimao
    Maddix Curimao

    Second Place - Gr. K -- Makalapa Elementary -- Mrs. Dawn Lee

  • Keilana Ribuca
    Keilana Ribuca

    3rd Place - Gr. K -- Holomua Elementary -- Mrs. Wendy Yee

  • Reagan Wilson
    Reagan Wilson

    Honorable Mention - Gr. K -- Makalapa Elementary -- Mrs. Dawn Lee

  • Emma Adams
    Emma Adams

    Honorable Mention - Gr. K -- Holomua Elementary - Miss Michelle Matias

  • William Hebert
    William Hebert

    Honorable Mention - Gr. K -- Kaohao School -- Mrs. Kristi Petosa-Sigel

First through Second Grade

  • Lilikoi Fillmore
    Lilikoi Fillmore

    First Place - Gr. 1 -- Kaohao School -- Mrs. Kristi Petosa-Sigel

  • La'akea Hana Keawe
    La'akea Hana Keawe

    Second Place - Gr. 1 -- Enchanted Lake Elementary -- Ms. Yvonne Lefcourt

  • Samira Yee
    Samira Yee

    Third Place - Gr. 2 -- Hanahauoli Elementary -- Ms. Lauren Okano

  • Everett Fillmore
    Everett Fillmore

    Honorable Mention - Gr. 1 -- Kaohao School -- Mrs. Kristi Petosa-Sigel

  • Parker Cody
    Parker Cody

    Honorable Mention - Gr. 1 -- Kaohao School -- Mrs. Kristi Petosa-Sigel

  • Dion James Salas
    Dion James Salas

    Honorable Mention - Gr. 2 -- Enchanted Lake Elementary -- Mr. Cherilyn Harrison

Third through Fourth Grade

  • Riyah Adams
    Riyah Adams

    First Place - Gr. 3 -- GS Troop 148 / Makalapa Elementary -- Ms. Christen Mitchell

  • Jasmyne Apuya
    Jasmyne Apuya

    Second Place - Gr. 4 -- Kalihi-Kai Elementary -- Mrs. Lisa Ozaki

  • Kyriella Strawser
    Kyriella Strawser

    Third Place - Gr. 4 -- Kaohao School -- Mrs. Kristi Petosa-Sigel

  • Andrew Butay
    Andrew Butay

    Honorable Mention - Gr. 3 -- Salt Lake Elementary -- Mrs. Renee Elizares

  • Julie Kang
    Julie Kang

    Honorable Mention - Gr. 4 -- Punahou Elementary -- Mr. Adam Reid

  • Anna Kang
    Anna Kang

    Honorable Mention - Gr. 3 -- Liholiho Elementary -- Ms. Lisa Darcey

Fifth through Sixth Grade

  • Sophia Lafferty
    Sophia Lafferty

    First Place - Gr. 6 -- Our Lady of Good Counsel -- Mrs. Syliva Tsuda

  • Samantha Querry
    Samantha Querry

    Second Place - Gr. 6 -- Kapolei Middle -- Mr. Daryle Mishina

  • Audrey Newman
    Audrey Newman

    Third Place - Gr. 6 -- Kapolei Middle -- Mr. Daryle Mishina

  • Kianaonalani Martin
    Kianaonalani Martin

    Honorable Mention - Gr. 6 -- Kapolei Middle -- Mr. Daryle Mishina

  • Ariana Valmoja
    Ariana Valmoja

    Honorable Mention - Gr. 6 -- Enchanted Lake Elementary -- Ms. Jennifer Gonzalez

  • Chloe Liu
    Chloe Liu

    Honorable Mention - Gr. 6 -- Na'au Learning Center -- Mr. Melvin E. Spencer III


For More Information